Celé česko čte dětem ® - čtěme dětem 20 minut denně, každý den

rozcestnik rodičům dětem proč číst dětem?

Akce zapojených institucí

Pasování na Rytíře řádu čtenářského v Knihovně Mimoň – ročník 2009/2010

V rámci projektu Celé Česko čte dětem jsme v září 2009 zahájili II. ročník akce Pasování na Rytíře řádu čtenářského.

Do akce se zapojily první třídy ze ZŠ a MŠ Mírová a ZŠ a MŠ Ralsko.
Celý školní rok jsme se pravidelně scházeli v knihovně a společně jsme četli a povídali si o pohádkách a příbězích, které jsme četli.

Naší snahou letos bylo zapojit do projektu i rodiče, protože čtení dětem vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem, rozvíjí jazyk, paměť a představivost, učí myšlení, formuje čtecí návyky a je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dítěte a to je důležité i pro dítka, kterým čtení prozatím moc nejde "od ruky".

Každé dítě na začátku akce dostalo čtenářský deníček, do kterého mu měli rodiče zapisovat kdy, co a jak dlouho četli. V deníčku bylo vyčleněno místo i pro obrázky a dítě mělo za úkol deníček řádně vést a starat se o něj, aby se na konci školního roku mohlo zúčastnit soutěže o nejlépe vedený deníček a o deníček ve kterém je zapsáno od rodičů nejvíce načtených minut. Takže jsme měli po celý rok hodně práce a neméně práce dalo vybrat cca z 80 deníčků 4, které si zasloužily odměnu.
Odměnu ve formě krásné knihy si za letošní ročník zasloužili tito čtenáři:
Kačka Kracíková a Anička Peschelová ze třídy 1. A a Aleš Adamec a Jan Lochman ze třídy 1. B, všichni ze ZŠ a MŠ Ralsko v Mimoni.
Pepa Polák a Klára Varadiová ze třídy 1. A a Andrejka Miškechová a Ivan Holub ze třídy 1. B, všichni ze ZŠ a MŠ Mírová v Mimoni.


Slavnostní pasování proběhlo ve dnech 18.6. 2010 a 25.6. 2010. Děti slavnostně skládaly slib Rytíře řádu čtenářského, plnily úkoly a nakonec byly pasovány rytířem Jaroslavem na Rytíře řádu čtenářského. Každý "rytíř" dostal listinu se Slibem, který složil a sladkou odměnu.
Tato listina slouží všem zúčastněným čtenářům k bezplatnému ročnímu členství v naší knihovně pokud se s rodiči přijdou přihlásit do konce měsíce září 2010.
Naším čestným hostem byl starosta města Mimoně pan František Kaiser, který se aktivně zapojil do "pasování" společně s rytířem Jaroslavem, který k nám přišel z DDM Vážka a podílel se na celé akci.

Tímto bych chtěla všem zúčastněným (pedagogům ze ZŠ, dětem, rodičům i pomocníkům) velmi poděkovat za krásnou spolupráci.

Všem přeji krásné léto 

Jesínková Miroslava, Knihovna Mimoň, dětské oddělení

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Naše aktivity  » Akce zapojených institucí  » 2010  

Zahájení pasování

 

Blahopřání od pana starosty

 

Pasování rytířem

 

Přísaha

 

Plnění jednoho ze 3 úkolů

 

Skládání slibu 1. B

 

Společné foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

8. února 2012

Získali jsme první dvě záštity nad Inaugurací v Brně!

31.5.2012 se bude konat slavnostní inaugurace 2.Týdne čtení dětem v ČR, tentokrát v Brně.

 


 

1. února 2012

KNIHO-REJ - v únoru soutěžíme s knížkou "Kouzelný svět Gabriely" od Pavla Brycze s ilustracemi Šárky Zikové.

 


 

1. února 2012

KNIHO-REJ - výherci za leden

 


 

9. ledna 2012

Jakou dětskou knihu jste přečetli jedním dechem?

 


 

Jak čte ...

Jak čtou Michal a Veronika Vieweghovi...

Přehrát video

 


 

Jak zpívá Jarek Nohavica...

Přehrát video

 


 

Václav Havel povídání...

Přehrát video

 


 

Jak čte Václav Havel...

Přehrát video

 


 

 

Asociace Veřejně Prospěšných Organizací