Celé česko čte dětem ® - čtěme dětem 20 minut denně, každý den

rozcestnik rodičům dětem proč číst dětem?

Přehled akcí

S Halinou Pawlowskou a Arnoštem Goldflamem se děti dostaly do světů, kde nic není nemožné, aneb Celé Česko čte dětem na Filmovém festivalu Zlín

2. června 2010
Pro letošní jubilejní 50. ročník festivalu se stala hostem Celé Česko čte dětem česká spisovatelka a scénáristka Halina Pawlowská. Dětem ve Zlíně také četl známý dramatik, režisér a spisovatel Arnošt Goldflam.

Oba předčítali dětem 1. 6. 2010 v prostorách Obvodní knihovny na Jižních Svazích ve Zlíně.
Děti se zaposlouchaly do krásných pohádkových příběhů. 

 

Halina Pawlowská četla svoji povídku z multimediálního projektu Kniha mého srdce a také příběh z knížky Miloše Macourka "Ostrov pro šest tisíc budíků". Děti se dozvěděly jak to je, když jdou makarony na procházku :-). 

Arnošt Goldflam přečetl dětem dvě pohádky ze své knížky "Tatínek není k zahození". Děti si poslechly příběhy "Tatínek a olimpijské hry" a "Tatínek a drak lidožrout".

 

Halina Pawlovská a Arnošt Goldflam navázali na předešlá předčítání známých osobností: Václava Havla, Zdeňka Svěráka, Barbory Špotákové, Anety Langerové, Martina Dejdara, Richarda Krajča, Ondřeje Vetchého, Michala Viewegha, kteří společně se třemi desítkami známých tváří se aktivně zapojují do kampaně Celé Česko čte dětem.

 

 

Tématické zařazení:

 » Přehled akcí  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

27. července 2010

Co ANO a co NE při čtení dětem

Dobré rady pro rodiče, prarodiče, učitele a všechny, kteří mají chuť číst dětem.

 


 

16. července 2010

Hlasování ukončeno!

Známé 3 fotografie, které postupují do velkého finále.

 


 

1. července 2010

Začíná hlasování!

 


 

3. června 2010

Český literární fond předal výroční ceny

 


 

Jak čte ...

Jak čte Zdeněk Svěrák...

Přehrát video

 


 

Jak čte Aneta Langerová...

Přehrát video

 


 

Jak zpívá Jarek Nohavica...

Přehrát video

 


 

"Měl jsem přesně tohoto koně ..." říká Jan Hřebejk.

Přehrát video